Хотинська центральна бібліотека
Понеділок, 25.05.2020, 05:25
Меню сайта

Форма входу

Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Пошук на сайті

Сторінки історії і сьогодення

За ініціативою групи представників місцевої інтелігенції на чолі з присяжним повіреним Ю.Томашевським в 1895 році у Хотині засновано Публічну бібліотеку.За перший рік існування кількість книг у бібліотеці досягла 4 тисяч томів, а в 1918 році фонд бібліотеки налічував до 20-ти тисяч томів.

В 1940 році книжковий фонд Публічної бібліотеки значно зменшився тому, що велику кількість книг на німецькій, румунській, російській мовах було передано в бібліотеку Чернівецького держав­ного університету та в обласну наукову бібліотеку. І на кінець року фонд Публічної бібліотеки складав 5 тисяч томів, бібліо­тека обслуговувала 250 читачів.
В роки Великої Вітчизняної війни приміщення Публічної міської бібліотеки було зруйновано, книжковий фонд частково знищено. Після війни бібліотеку було переведено в інше приміщення.
Основне ядро фонду почало формуватися в 1946 році. Установа знову почала функціонувати. Поступово зростав книжковий фонд. І вже в 1953 році він становив 18910 примірників книг. В 1957 році Хотинська міська бібліотека почала виконувати функцію районної бібліотеки.

16 травня 1967 року Постановою ради Чернівецького обласного управління культури і Президії обкому профспілки працівників куль­тури Хотинській районній бібліотеці присвоєно звання "Культурно-освітньої установи відмінної роботи».
В другій половині 70-80 років велика увага приділяється зміцненню матеріальної бази районної бібліотеки. Добудовано книгосховище абонементу, відділу використання та зберігання єдиного бібліотечного фонду. На початку 90-х років добудовано приміщення читального залу і реконструйовано раніше діючий читальний зал. В 1979 році бібліотеки системи Міністерства культури району об’єднано в єдину централізовану районну бібліотечну систему. Сьогодні вона об’єднує: центральну бібліотеку, районну бібліотеку для дітей, 35 сільських бібліотек-філій.

В централізованій бібліотечній системі працює 36 клубів за інтересами, 3 театри книги.
Центральна бібліотека - це інформаційний, освітній і культурний центр міста та району.

В бібліотеці також функціонують:

- відділ обслуговування дорослих читачів;
- відділ обслуговування юнацтва;
- інформаційно-бібліографічний відділ;
- інтернет - центр;
- сектор краєзнавства;
- сектор інформаційних технологій;
- відділ використання та зберігання єдиного бібліотечного фонду;
- відділ комплектування, обробки літератури та організації каталогів;
- відділ науково-методичної роботи та маркетингу.

Провідне місце в роботі центральної бібліотеки посідає діяльність клубів за інтересами. Значна увага приділяється роботі з юнацтвом, молоддю, для них проводяться уроки історії, круглі столи, літературні вечори, зустрічі з фермерами, підприємцями району, дні інформації, презента­ції книг.
Вже традиційним стало проведення конкурсів молодих сімей: „Роде наш творчий, роде наш красний”, літературного конкурсу юних поетів Хотинщини „Первоцвіт”. В бібліотеці діють клуби: „Краянин”, „Надвечір’я”, „Роксолана”, „Сучасниця”.

Особливу увагу центральна бібліотека приділяє ветеранам Великої Вітчизняної війни, людям похилого віку, для них створено клуб „Надвечір’я”. Проводяться зустрічі ветеранів Великої Вітчизняної війни „Уклін тобі, солдате Перемоги”, „Шануймо, друзі, ветеранів”, „Солдати Перемоги”. Велика увага приділяється і роботі з багатодітними матерями. Зустрічі „Світ очима жінки”, „Вклоняємось тобі, мати роду людського”, „Жінці -матері, жінці - світочу, жінці - трудівниці, жінці - берегині життя на Землі” допомагають читачам по-новому оцінити людей, що живуть поруч, виховують шанобливе ставлення до них.

З метою ознайомлення широкого кола читачів з творчими доробками відомих людей, наших сучасників, центральна бібліотека проводить літературно-мистецькі вечори, у яких беруть участь поети, співаки та музиканти, майстри пензля та народних промислів. Справжнім святом для читачів стали літературні вечори „Серце вміє співати” з участю буковинської поетеси, члена Національної спілки письменників України Тамари Севернюк, „Хочу вам подарувати свято” з участю відомого українського поета і науковця, доцента Київського політехнічного інституту Віталія Іващенка, літературно-музичні вечори „Весну, поезію і музику даруємо ми вам" з участю дипломанта конкурсу піаніс­тів ім.М.Лисенка, володаря золотої медалі ЮНЕСКО і звання „Золоте ім’я світової культури”, композитора, педагога, професора Йосипа Ельгісера і буковинської поетеси, головного редактора газети „Буковинське віче” Віри Китайгородської, „Благословенна у віках” з участю відомого буковинського співака, народного артиста України Павла Дворського, „Нові часи, нову силу душа моя чує..." до ювілею Ю.Федьковича з участю заслуженого артиста України, соліста Чернівецької обласної філармонії, бандуриста Василя Пиндика, "Ти жінка, королева, берегиня”, „Солдати Перемоги” з участю заслуженого артиста України, соліста Чернівецької філармонії Івана Дерди, літературознавчий вечір до 150-річчя від дня народження І.Франка „Співець боротьби, краси і праці” з участю члена Національної спілки письменників України В.Т.Косяченка.

Великий інтерес у читачів викликали презентації книг буковинських письменників і поетів, членів Національної спілки письменників України Галини Тарасюк „Любов і гріх Марії Магдалини”, Миколи Бучка „При світлі слова”, Оксани Довгань „Життя”, книги журналіста А.Ісака „Доля з іменем зорі”, з участю героїні книги - новатора швейного виробництва, багаторічного керівника об’єднання „Трембіта” Стелли Омелянівни Станкевич.

Побували в гостях у літературно-мистецькій вітальні центральної бібліотеки і герої книги „Хотинська звитяга”, виданої до 1000-ліття Хотина, майстрині-вишивальниці Майя Жуньова, Любов Жуковська, Світлана Берестенко, художник-живописець, член Спілки майстрів народного мистецтва України Борис Курліков, народна майстриня з лозоплетіння Раїса Бродовінська, Народне аматорське тріо бандуристок „Журавка”, поети Валентина Пєшехонова, Валентина Микитюк, Світлана Потянко, Гавриїл Чайковський, Іван Бурмей, Іван Фостій, Тетяна Швець.
Особливо незабутніми для працівників та читачів бібліотеки стали зустрічі з нашими земляками, що проживають за кордоном - відомим в світі канадсько-українським демографом, професором Анатолієм Романюком (Канада), художницею Валентиною Ганем-Павловською (Алжир), медиком Юхимом Горіним (Ізраїль).

В центральній бібліотеці діє Публічний центр регіональної інформації.

В 2006 році за фінансової підтримки Посольства США в Україні в центральній бібліотеці відкрито Інтернет-центр, який забезпечує вільний безкоштовний доступ до новітніх інформаційних ресурсів для всіх користувачів, незалежно від фінансових, фізичних та освітніх можливостей, сприяє засвоєнню громадянами знань і навичок знаходження та використання інформації, допомагає формуванню відчуття причетності до життя світу, Європи, нації, місцевої громади, є місцем зустрічей та спілкування різних верств населення, представників різних національностей та культур, сприяє діалогу між людьми, забезпечує можливість освіти і самоосвіти, особливо молоді краю, реалізації її творчих задумів шляхом інтегрування в цікаві міжнародні програми, а також спілкування з своїми однолітками в інших країнах.
Для виконання своїх функцій та розширення сфери діяльності центральної бібліотеки налагоджено контакти та співпрацю з різними партнерами. Протягом багатьох років центральна бібліотека співпрацює з відділом у справах молоді та спорту районної державної адміністрації, районним центром соціальних служб для молоді, районним центром зайнятості, сільськогосподарським технікумом, гімназією та школами міста, районним будинком народної творчості та дозвілля, будинком дітей та учнівської молоді, Державним історико-архітектурним заповідником „Хотинська фортеця”, художньою та музичною школами.
Відкриття Інтернет-центру центральної бібліотеки Хотинської централізованої бібліотечної системи


Колектив центральної районної бібліотеки з перемогою у конкурсі „Інтернет для читачів публічних бібліотек” вітають Ольга Олександрівна Любинецька, помічник радника з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні, та Антоніна Семенівна Іваницька, директор Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка

Стрічку перерізають голова районної ради Григорій Макарович Тимчук та помічник радника з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні Ольга Олександрівна Любинецька.
Перші користувачі Інтернет-центру
Copyright Hotinbiblio.at.ua © 2020
Сайт управляється системою uCoz